Skontaktuj się z nami   +48 57 478 26 88

Skąd brać kredyty dla firm?

Każda działalność gospodarcza wymaga odpowiednich środków finansowych. Oczywiście najlepszym wyborem jest posiadanie odpowiedniej gotówki, którą można wykorzystać, jednak jeśli nie posiada się takich możliwości to w większości przypadków, pozostaje kredyt dla firmy. Najlepszym wyborem oczywiście jest, jeśli już trzeba pożyczyć pieniądze, to pożyczka od znajomych, ale na szczęście istnieją także inne rozwiązania dostępne na rynku.

Kredyty dla firm
Bardzo wiele banków ma w swojej ofercie takie produkty finansowe jak kredyt dla firmy. Są to produkty, które kierowane są do osób potrzebujących dodatkowych środków na swoją działalność. Niestety w większości przypadków kredyty dla firm, które dopiero co rozpoczynają swoją działalność, są stosunkowo drogie i dlatego też warto dokładnie sprawdzić oferty różnych firm. W przypadku gdy dodatkowo nie posiada się odpowiednich zabezpieczeń, zostanie to odzwierciedlone w odsetkach kredytu.

Inwestycyjny
Jeśli już chce i potrzeba wziąć kredyt dla firmy to niech to będzie kredyt inwestycyjny. Jest to kredyt w głównej mierze przeznaczony na różnego rodzaju inwestycje np. na urządzenia, wyposażenie wnętrza, nieruchomości oraz wiele innych niezbędnych produktów, które pomogą rozpocząć działalność. Oczywiście taki kredyt pozwala także na zakup produktów niematerialnych jak licencje na oprogramowanie czy też koncesje. Oczywiście trzeba liczyć się z koniecznością posiadania odpowiednich zabezpieczeń w postaci wkładu własnego. Oczywiście bardzo dużo zależy od kwoty, jaką chce się uzyskać. Jeśli nie będzie ona zbyt duża to w większości banków będzie można odpowiednio negocjować warunki kredytu.

Dotacje unijne
Inną formą na uzyskanie gotówki na swoją działalność są różnego rodzaju dotacje unijne. Są one adresowane do konkretnych grup społecznych jak np. ludzie po 45 roku życia, przed 25 rokiem czy też osoby niepełnosprawne. Nie zawsze uzyskanie takiej formy dofinansowania jest proste. W związku z tym w niektórych przypadkach o wiele lepszym pomysłem będzie kredyt dla firm.

serwis 24/7/365 +48 57 478 26 88
Biuro czynne pon - pt: 8-16